Nielen škola je miestom, ktoré sa môžu naši poslucháči stretnúť a porozprávať sa o štúdiu cudzieho jazyka, o skúsenostiach s jeho používaním, o úspechoch a možno i strastiach, ktoré štúdium so sebou niekedy prináša. Tvrdí sa, že iba študent, ktorý sa do školy teší, je správne motivovaný a potom o to ľahšie prekoná aj jazykovú náročnosť, aj vlastnú pohodlnosť.

A práve s takým úmyslom organizuje každoročne Jazyková škola Žilina ples pre svojich poslucháčov, priateľov a pre všetkých, ktorí škole držia v jej činnosti palce.

Tohoročný ples sa konal 17. januára v priestoroch Strednej odbornej školy stavebnej.

To, čo robí plesy jazykovej školy výnimočnými, bolo prítomné aj tentokrát: nadovšetko príjemná a priateľská nálada, chuť ľudí baviť sa, tancovať, možnosť nadviazať nové priateľstvá alebo potešiť sa zo stretnutia s tými starými.

A to pozitívne vyzdvihla i kapela štyroch výborných muzikantov a spevákov z Martina.

O slávnostné otvorenie večera sa postaralo šesť párov Tanečnej školy Petra Ciekera a obdiv a možno i slzy do očí vohnalo hudobné prevedenie ľudových goralských piesní a silné hlasy štyroch detí z najsevernejšieho kúta Slovenska – z Oravskej Polhory.

Záverečná takmer o 5. hodine rannej, vaše poďakovania, maily a odozva v tom najpozitívnejšom duchu nás upevňujú v presvedčení, že sa tieto akcie oplatí organizovať a že sa opäť stretneme na plese v roku 2015.