Pozývame vás na debatu v rámci programu „Back to School“ Európskej komisie, ktorá sa uskutoční v priestoroch našej školy vo štvrtok 29. februára o 16:00. V rámci tohto programu zamestnanci inštitúcií EÚ z najrôznejších oborov navštevujú školy vo svojich rodných mestách a diskutujú so študentmi a učiteľmi. Je to príležitosť oboznámiť sa s EÚ „zvnútra“, osobnejšou formou a diskutovať s niekým, kto pochádza z rovnakého prostredia.
Počas debaty budete mať možnosť položiť akékoľvek otázky, či už ide o mnohojazyčnosť a fungovanie EÚ alebo o prácu v európskych inštitúciách, ako sa stať prekladateľom alebo tlmočníkom pre EÚ a čo taká práca obnáša.
Debata by mohla byť zaujímavá najmä pre študentov končiacich strednú školu a uvažujú o profesijnej dráhe v oblasti cudzích jazykov.
Diskutovať s nami príde naša bývalá študentka Linda Kopecká, ktorá od roku 2013 pracuje v Európskej komisii v generálnom riaditeľstve pre preklad, ktoré prekladá legislatívu a dokumenty EÚ do všetkých úradných jazykov EÚ a je tak najväčším prekladateľským subjektom v Európe.